Aktuality

Špeciálna klubová výstava Stebnická Huta/2013.

 

Kto ste už navštívili Hubertove poľovnícke slávnosti v Stebníckej Hute máte už konkrétnu predstavu o dôstojnom a prepracovanom priebehu programu. Aj tento rok už siedmy sprievod účastníkov slávností bol nasledovaný prenádhernou tématickou svätu omšou s poďakovaním za da-y zeme v programovej súčinnosti so speváckymi zbormi, s hudobnými telesami a poľovníckymi znelkami v podaní trubačov, hádam ešte poetickejšou a krajšou svätou omšou ako po uplynulé roky, toto všetko smeruje k oficiálnemu zahájeniu klubového dňa KCHAJD pri SPZ.

Po absolvovaní náročnej bonitácie jedincov, kde musia byť psy priam do detailu dekomponovné, no a následne znova absolútne integrované hodnotiacou komisiou, sme pristúpili ku Špeciálnej klubovej výstave KCHAJD pri SPZ.

14. septembra bolo prihlásených AJD 14, de facto 6 sučiek a 8 psov. V kruhu posudzoval Miroslav Cvek, gruntovný znateľ AJD.

Klubovou víťazkou sa stala ostrieľaná účastníčka výstavného diania AIDA od Hrušovského. Gratulujem k úspechu jej chovateľovi a súčasne aj majiteľovi, svedomitému Milanovi Hrušovskému z Kálnice, ktorý vo výstavnej sezóne 2013 pozbieral so sučkou dve ocenenia Klubová víťazka.

 V kruhu psov titul klubový víťaz obdržal mladý prespektívny pes Dox z Buntova. K úspechu gratulujem majiteľovi psa Michalovi Dziakovi z Podolinca aj jeho chovateľovi Róbertovi Erteľovi z Budíša.

Hodnotím 2. ročník Špeciálnej klubovej výstavy v Stebníckej Hute ako úspešný krok klubu smerom k členskej základni na východe republiky. Dostatočným hodnotiacim aspektom je mi fakt, že po oba roky bolo posúdených viac ako 10 jedincov. Plus, považujem za nutné vyzdvihnúť agilného a otvoreného hlavného lokálneho organizátora pána Jána Viskupa, ktorý je už opakovane zábezpekou kvalitne pripraveného aj realizovaného provinčného klubového podujatia v severovýchodnej časti Slovenska.

Ďakujem organizačným tímom: Slnečného majera, SPZ - OKO Bardejov, OPK Bardejov, KCHAJD pri SPZ, a nemenej ďakujem vystavovateľom, členom a priateľom klubu za príjemný spoločne strávený čas v nádhernom prostredí pohoria Nízke Beskydy.

Lovu Zdar za komisiu výstavníctva praje Petra Vlčková.          viac vo fotogalérií tu.